Podróże kota Mleczysława

Na pewno dobrze już poznaliście kota Mleczysława bohatera programu „Mamy kota na punkcie mleka” sfinansowanego z Funduszu Promocji Mleka. Na co dzień rozpiera go energia dzięki niezwykle pożywnemu mleku, za którym tak przepada. To właśnie w mleku znajdziemy znakomity skład witamin (A, D, E, K, witaminy z grupy B) oraz mnóstwo minerałów (wapń, magnez, potas, cynk) dzięki którym organizm jest w dobrej formie. Dlatego też mleczny bohater nie może usiedzieć na miejscu i planuje tego lata odwiedzić wielu zakątków naszego kraju. Swoje wojaże Mleczysław rozpoczął od województwa podlaskiego i zagościł w Grajewie.

Mleczne święto

Na początku czerwca obchodziliśmy Światowy Dzień Mleka, w którym promowano mleko i jego przetwory. Święto te mieszkańcy Grajewa postanowili uczcić wyjątkowo hucznie, a obchodach oczywiście nie mogło zabraknąć Kota Mleczysława i Mlecznej Kity, którzy zapewnili uczestnikom wiele atrakcji. Wspólnie razem z ekipą animatorów zachęcali najmłodszych Grajewian do zabaw i udziału w mlecznych konkursach.

Wypatruj Mleczysława w swojej miejscowości

Sukces grajewskiego święta mleka tylko podsycił apetyt Kota Mleczysława – nie na mleko oczywiście, bo ten apetyt jest już legendarny, ale na kolejne mleczne wydarzenia, które tego lata ma zamiar uświetnić swoją obecnością.

Na następne długo czekać nie musimy, bowiem już 26 czerwca Mleczysław zawita do Zakrzówka z okazji tamtejszego Święta Mleka i Miodu. Impreza odbędzie się na stadionie LKS Stok Zakrzówek przy ulicy Kasztanowej, a start przewidziany jest na godzinę 14. Możemy być pewni, że przygotowanych przez Mleczysława atrakcji dla wszystkich miłośników mleka i mlecznych produktów nie zabraknie – tak samo, jak i nas.

A jeśli Ty nie możesz być tam razem z nami, tego lata wypatruj wydarzeń z udziałem Kota Mleczysława i Mlecznej Kity w swojej miejscowości. Dla Mleczysława będą to z pewnością wyjątkowo pracowite wakacje. Do zobaczenia!

Sfinansowane z Funduszu Promocji Mleka