Nowy konkurs dla szkół „Supermoc – gojenie skaleczeń”!

Ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego dla placówek biorących udział w projekcie „Mamy kota na punkcie mleka”, który jest finansowany z Funduszu Promocji Mleka. Uczniowie szkół biorących udział w akcji mają szansę na wygranie atrakcyjnych nagród, a sam konkurs potrwa do 30 maja 2022 roku.

Kot Mleczysław i Mleczna Kita to bohaterowie akcji edukacyjnej organizowanej przez Polską Izbę Mleka oraz Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Co wspólnego mają skaleczenia i mleko? W związku z nadejściem ciepłych dni, Kot Mleczysław wziął się na poważnie za codzienne treningi rowerowe. Wiadomo jednak, że koty najlepszymi rowerzystami nie są, więc Mleczysławowi zdarzają się wywrotki i powstające w ich skutku drobne skaleczenia. Nie zraża to jednak Mleczysława do treningów, bowiem jest on prawdziwym superbohaterem i uwielbia mleko, bogate we wspomagającą gojenie skaleczeń witaminę K. Właśnie dzięki jego doświadczeniom chcemy zachęcić najmłodszych do zwrócenia uwagi na ten ważny składnik diety.

Zasady konkursu 

Zadaniem konkursowym jest stworzenie przepisu na danie na bazie mleka lub innych produktów mlecznych bogatych w witaminę K. Na podstawie stworzonego przepisu należy przygotować potrawę, nadać jej nazwę i zrobić zdjęcie. Przepis wraz ze zdjęciem wystarczy przesłać na adres mailowy: kampania@izbamleka.pl

Nagrodami w konkursie są workoplecaki, torby materiałowe ze wzorem do samodzielnego kolorowania oraz wyposażone piórniki, które przydadzą się każdemu uczniowi. 

Konkurs przeznaczony jest dla klas szkół, które biorą udział w akcji „Mamy kota na punkcie mleka”. Każda klasa może przesłać tylko jedno zgłoszenie, a wszystkie informacje dotyczące konkursu dostępne są w regulaminie na stronie organizatora. 

Placówki, które nie zgłosiły się jeszcze do akcji, wciąż mogą przystąpić do programu, wypełniając stosowną deklarację. Dokument jest do pobrania na stronie www.kochammleko.pl. Wypełnioną deklarację należy przesłać na adres kampania@izbamleka.pl lub tradycyjną pocztą: Polska Izba Mleka, ul. Mickiewicza 7/23 15-213 Białystok. Programem objęte są placówki z całej Polski, a udział w nim jest bezpłatny.

Więcej informacji o mleku i produktach mlecznych dowiesz się dzięki kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”, sfinansowanej z Funduszu Promocji Mleka.