„Mamy kota na punkcie mleka” akcja edukacyjna pod patronatem ministerstwa

Mija kolejny miesiąc ogólnopolskiego programu informacyjno-edukacyjnego „Mamy kota na punkcie mleka”, który jest Sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka. Akcja jest skierowana do placówek w całej Polsce. Każda z nich ma szansę otrzymać materiały edukacyjne dla swoich podopiecznych oraz wygrać atrakcyjne nagrody, a ostatnio ruszył także pierwszy konkurs. 

Edukacja od najmłodszych lat

Najnowsza edycja konkursu to kontynuacja poprzedniego programu, obecnego w szkołach już od kilku lat. Podobnie jak w poprzednich latach, do programu wciąż włączają się placówki edukacyjne oraz nauczyciele. Mogą oni uzyskać materiały dla dzieci – plany lekcji, kolorowanki, materiały do nauki, łamigłówki, na których widnieje postać naszych superbohaterów, Kota Mleczysława i Mlecznej Kity. Doświadczają oni ciekawych przygód po wypiciu szklanki mleka i zachęcają do tego dzieci ze szkół.

Pierwszy konkurs odpalony

Do 31 marca trwa także pierwszy zorganizowany dla uczniów i nauczycieli konkurs. Mają oni za zadanie przygotować nagranie-historyjkę o bohaterach akcji, w którym opowiedzą o tym, jak wapń zawarty w mleku wzmacnia kości. Praca konkursowa powinna zawierać pisemne opowiadanie, a także jego wersji audio. Organizatorzy zachęcają do zaangażowania całej klasy, aby projekt niósł ze sobą jak najwięcej walorów edukacyjnych.

Placówki, które nie zgłosiły się jeszcze do akcji, wciąż mogą przystąpić do programu, wypełniając deklarację – dokument jest do pobrania na stronie www.kochammleko.pl.

Wszystkie informacje, jak dołączyć do programu oraz jak wziąć udział w konkursie, znajdują się na stronie www.kochammleko.pl oraz na profilu „Mamy kota na punkcie mleka” na portalu Facebook. Akcję objęły patronatem Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Program „Mamy kota na punkcie mleka” jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.