Konkurs „MLECZNA CHOINKA” rozstrzygnięty!

Kot Mleczysław i Mleczna Kita nie mieli łatwego zadania, do konkursu przystąpiło bardzo wiele placówek, które przesłały piękne prace – serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszej zabawy zwłaszcza za trud i wielkie zaangażowanie włożone w udział w zabawie, a zwycięzcom gorąco gratulujemy.

Udział w konkursie polega na przygotowaniu przez klasę pracy, która ukazuje w kreatywny a zarazem interesujący sposób mleczną choinkę Kota Mleczysława i Mlecznej Kity. Forma pracy była dowolna, ważne było by w tworzenie pracy zaangażowana była cała klasa oraz by praca nawiązywała do mleka i produktów mleczarskich oraz prezentowała dlaczego powinniśmy uwzględniać mleko i produkty mleczarskie w codziennej diecie oraz jaką rolę odgrywają. Każda klasa przygotowuje tylko jedną pracę konkursową.

Jakość nadesłanych prac była niezwykle wysoka, stąd jury nie miało łatwego zadania, jednak po długich, burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców, którzy otrzymują przewidziane w regulaminie nagrody.

Oto zwycięzcy konkursu „Mleczna choinka

1) Zespół Szkół w Lipnicy Klasa II a

2)  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Babicach Klasa 3

3)  Samorządowego Przedszkola Publicznego Nr 3 w Sanoku – Grupa XIV  – Wróbelki

 

To już ostatni konkurs jaki Mleczni bohaterowie przygotowali w 2021 roku.

Projekt „Mamy kota na punkcie mleka” jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka i realizowany jest przez Polską Izbę Mleka oraz Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka.