14 lutego imieniny WALENTEGO

14 lutego to dzień, w którym obdarowujemy osoby bliskie naszemu sercu drobnym prezentem, by okazać im miłość i pamięć. A więc nasuwa się pytanie, czym obdarować naszą drugą połówkę? Proponujemy coś mlecznego i zdrowego! Mleczna ekipa poleca mleczne ciasto!

Potrzebne Ci będzie opakowanie mleka w proszku, pół kostki masła, dwie łyżki kakao, 1/3 szklanki cukru, paczka herbatników, garść orzechów oraz szklanka wody. Na początku należy zagotować w garnku szklankę wody i rozpuścić w niej masło i cukier, dodać  kakao. Następnie należy wsypać do wody opakowanie mleka w proszku, połamane na kawałki herbatniki i posiekane orzechy. Wszystko dokładnie wymieszać. Czekając aż masa lekko ostygnie, można przygotować blaszkę na ciasto. Następnie należy wyłożyć do blachy przygotowaną masę i poczekać aż zastygnie. Ciasto gotowe. Smacznego!

Kot Mleczysław i Mleczna Kita z okazji MLECZNEGO ŚWIĘTA ZAKOCHANYCH życzą wszystkim duuuuużo miłości, pogody ducha i radości z życia oraz zapraszają do udziału w bezpłatnym programie „Mamy kota na punkcie mleka”.

Rekrutacja do programu trwa cały 2021 rok. Nauczycielu nie zwlekaj. Dołącz do programu już dziś! Jak dołączyć do projektu?  Wystarczy wypełnić deklarację, którą można znaleźć na stronie www.kochammleko.pl, następnie wypełnić i przesłać drogą elektroniczną na adres: promocja@izbamleka.pl lub wysłać pocztą na adres: Polska Izba Mleka, ul. Mickiewicza 7 lok. 23, 15-213 Białystok. Mleczna kampania dociera swoim zasięgiem do najdalszych krańców Polski.

Program „Mamy kota na punkcie mleka” sfinansowany jest z Funduszu Promocji Mleka i prowadzony przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

14 lutego imieniny WALENTEGO