Mleczne Mikołajki

Wielu z nas z niecierpliwością oczekuje na 6 grudnia, który stanowi oficjalną datę rozpoczęcia świątecznego szaleństwa. Imieniny Mikołaja to niezwykły dzień obfitujący w moc prezentów dla dużych i małych.

Kot Mleczysław i Mleczna Kita, główni bohaterowie kampanii „Mamy kota na punkcie mleka” sfinansowanej z Funduszu Promocji Mleka przez cały 2020 rok byli bardzo grzeczni, dlatego też już nie mogą się doczekać tego dnia. Specjalnie dla Mikołaja przygotowali niespodziankę. Na pięknie przystrojonym stoliku zostawił szklankę mleka, która pomoże zregenerować mu siły, dostarczyć energii i nawodnić, na dalsze obdarowywanie najmłodszych prezentami.

A Wy byliście grzeczni w tym roku? Zwłaszcza pod względem dietetycznym? Pamiętajcie, mleko stanowi niezbędny składnik codziennej diety zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych. Mleko ze względu na swoje bogactwo mineralne (Ca, Mg, Zn) stanowi niezbędny element dziennej diety przyczyniając się do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ponadto składniki w nim zawarte przyczyniają się do poprawy pamięci, co udokumentowane jest licznymi badaniami naukowymi. Dlatego też zalecane jest spożywanie 3-4 szklanek mleka dziennie wśród dzieci, zaś dla dorosłych 2 szklanki mleka.

Wychodząc naprzeciw zagrożeniom zdrowotnym projekt „Mamy kota na punkcie mleka” daje konkretne narzędzia nauczycielom, którzy razem z nami promują zdrowy styl życia. Jesteś już w programie? Bądź na bieżąco, śledź nasz profil na facebook’u i stronę www.kochammleko.pl  Nie jesteś jeszcze w programie? Dołącz już dziś, wystarczy  wypełnić deklarację przystąpienia do programu, którą można znaleźć na stronie www.kochammleko.pl  a następnie należy przesłać ją drogą elektroniczną na adres: promocja@izbamleka.pl

Mleczne Mikołajki