Ucz się i baw razem z nami, MLECZNYMI BOHATERAMI!

Czy zdobywanie wiedzy o mleku i jego produktach musi być nudne? Oczywiście, że nie. Udowadnia to kampania promocyjno – edukacyjna „Mamy kota na punkcie mleka”  sfinansowana z Funduszu Promocji Mleka i realizowana przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Program kierowany jest do uczniów w wieku 6-10 lat, ich rodziców i nauczycieli, a jego celem jest poszerzenie wiedzy na temat wartości odżywczych mleka i produktów mlecznych w codziennej diecie, których składniki są wprost bezcenne dla zachowania zdrowia. Co to jest super białko mleka, jakie witaminy i minerały ukryte są w przetworach mlecznych, czy są dobre bakterie, jakie konsekwencje niesie za sobą rezygnacja z nabiału?

Na te i inne pytania z przyjemnością odpowiadają mleczni bohaterowie programu „Mamy kota na punkcie mleka”, którzy podkreślają znaczenie wartości odżywczej mleka i produktów mlecznych w diecie dziecka.

W ramach kampanii organizowany jest szereg konkursów, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody, zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli. Ponadto udział w programie zapewnia szeroki wybór materiałów edukacyjnych i gadżetów, które pomogą uatrakcyjnić zajęcia szkolne, zwrócą uwagę dzieci, zapewnią mnóstwo atrakcji i zabawy.

Wychodząc naprzeciw zagrożeniom zdrowotnym projekt „Mamy kota na punkcie mleka” daje konkretne narzędzia nauczycielom, którzy razem z nami promują zdrowy styl życia. Jesteś już w programie? Bądź na bieżąco, śledź nasz profil na facebook’u i stronę www.kochammleko.pl  Nie jesteś jeszcze w programie? Dołącz już dziś, wystarczy  wypełnić deklarację przystąpienia do programu, którą można znaleźć na stronie www.kochammleko.pl  a następnie należy przesłać ją drogą elektroniczną na adres: promocja@izbamleka.pl

Ucz się i baw razem z nami