Pyszną szklankę mleka będę miauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuł

Kolejna edycja ogólnopolskiego programu „Mamy kota na punkcie mleka” realizowanego przez Polską Izbę Mleka oraz Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka i sfinansowanego z Funduszu Promocji Mleka nie zwalnia tempa i trwa cały 2020 rok, a udział w nim jest bezpłatny. Do udziału zachęcamy wszystkie placówki, które skupiają uczniów w wieku 6-10. Celem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat i promocja mleka i przetworów mlecznych wśród dzieci i młodzieży.

Dlaczego warto pić mleko i spożywać produkty mleczne? Dlatego, że są one źródłem łatwo przyswajalnego białka, które jest podstawowym budulcem organizmu. Co więcej możemy znaleźć w nim mnóstwo wapnia, wzmacniającego układ szkieletowy i zęby oraz witaminy zarówno rozpuszczalne w wodzie np. z grupy B jak i w tłuszczach: A, D, E, K.

Dlaczego właśnie kampania „Mamy kota na punkcie mleka”?

W naszych działaniach wykorzystujemy formę zabawy aby przekonać dzieci do prawidłowych nawyków żywieniowych. Przygotowujemy także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli. Ponadto zapewniamy bezpłatne  materiały edukacyjne do przeprowadzenia mlecznych zajęć. Organizujmy spotkania dzieci  z mlecznym bohaterem – Kotem Mleczysławem – jak również wiele innych atrakcji.

Chcesz dołączyć do programu? Wystarczy pobrać deklarację ze strony www.kochammleko.pl, wypełnić ją i odesłać na e-mail promocja@izbamleka.pl lub wysłać pocztą na adres: Polska Izba Mleka, ul. Mickiewicza 7 lok. 23, 15-523 Białystok.

Pyszną szklankę mleka będę miauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuł