KOT MLECZYSŁAW ODWIEDZIŁ ZWYCIĘZKĄ SZKOŁĘKOT MLECZYSŁAW ODWIEDZIŁ ZWYCIĘZKĄ SZKOŁĘ

W dniu 22 czerwca 2020 r. Kot Mleczysław główny bohater kampanii „Mamy kota na punkcie mleka” sfinansowanej z Funduszu Promocji Mleka odwiedził klasę IIC z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Młp., która zajęła I miejsce w konkursie „Mleczna rymowanka”.

Podczas spotkania na uczniów czekało moc mlecznych przygód, a wszystko zgodnie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Nie zabrakło gier i zabaw z Kotem Mleczysławem, który cieszył się ogromną popularnością wśród najmłodszych.

W trakcie spotkania dzieci poprzez zabawę w postaci mlecznych zagadek poszerzyły swoją wiedzę na temat składników odżywczych mleka i produktów mleczarskich, które stanowią ważny element w diecie zarówno dziecka, jak i osoby dorosłej. Podkreślono, iż mleko zawiera niemal wszystkie składniki odżywcze potrzebne człowiekowi do życia. Cenne składniki jakie się w nim kryją to m.in. sód, potas, żelazo, magnez, cynk, jod oraz bogactwo witamin: A, D, E, K, PP i witaminy z grupy B. Poruszono również kwestie związane z rolą wapnia, zapewniającego mocne kości i zdrowe zęby oraz właściwości witaminy A, odpowiedzialnej za prawidłowy wzrok.
Kampania „Mamy kota na punkcie mleka” sfinansowana z Funduszu Promocji Mleka