Kot Mleczysław na tropie mleka

Edukacja żywieniowa to wyzwanie nie tylko dla rodziców ale i nauczycieli. W tym właśnie szczególnym okresie dziecko nabywa nawyków żywieniowych i upodobań kulinarnych, które będą rzutować na jego przyszły styl życia.

Gdzie szukać sprawdzonych informacji o zdrowym stylu życia i prawidłowym żywieniu dzieci i młodzieży? Pomocą w tych zagadnieniach służą Instytut Żywności i Żywienia oraz program „Mamy kota na punkcie mleka” finansowany z Funduszu Promocji Mleka i organizowany przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka, który promuje zdrowe nawyki żywieniowe i walory odżywcze mleka i przetworów mlecznych kluczowych w prawidłowym rozwoju młodego organizmu. Szeroka gama produktów mlecznych jak: mleko, jogurt, maślanka, kefir, sery białe i żółte, które stanowią prawdziwą bombę witamino – mineralną złożoną z łatwo przyswajalnego białka, wapnia, magnezu, potasu, witamin z grupy B, witamin A, D, E, K zapewniających zdrowie i kondycje dzieci.

Przypominamy, że ogólnopolski program „Mamy kota na punkcie mleka” trwa cały 2020 rok, a udział w nim jest bezpłatny. Do udziału zachęcamy wszystkie placówki, które uczestniczyły w programie w zeszłych latach, jak również zapraszamy gorąco nowe szkoły, które chciałyby wprowadzić program do swojej zajęć. Dzięki tej inicjatywie dzieci mają okazję poprzez zabawę dowiedzieć się o wartościach mleka i produktów mlecznych oraz korzyściach z nich płynących.

W ramach kampanii organizowany jest szereg konkursów, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody, zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli. Szczególnym wydarzeniem są spotkania z mlecznym bohaterem – Kotem Mleczysławem – jak również wiele innych atrakcji.

Chcesz dołączyć do programu? Wystarczy pobrać deklarację ze strony www.kochammleko.pl z zakładki dołącz do nas,  wypełnić ją i odesłać na e-mail promocja@izbamleka.pl lub wysłać pocztą na adres: Polska Izba Mleka, ul. Mickiewicza 7 lok. 23, 15-213 Białystok.

Kot Mleczysław na tropie mleka