Mleczna Kita odwiedziła Muzeum Mleka

W dniu 17.02.2020 Mleczna Kita, główna bohaterka kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”, sfinansowanej z Funduszu Promocji Mleka odwiedziła Muzeum Mleka w Grajewie.

W trakcie spotkania Mleczna Kita zachęcała uczniów do przystąpienia do bezpłatnego programu, dzięki któremu poprzez zabawę uczniowie poszerzają wiedzę na temat składników odżywczych mleka i produktów mleczarskich, które stanowią ważny element w diecie zarówno dziecka, jak i osoby dorosłej. Mleko zawiera niemal wszystkie składniki odżywcze potrzebne człowiekowi do życia. Cenne składniki jakie się w nim kryją to m.in. sód, potas, żelazo, magnez, cynk, jod oraz bogactwo witamin: A, D, E, K, PP i witaminy z grupy B.

Aby dołączyć do programu, wystarczy wypełnić deklarację, którą można znaleźć na stronie www.kochammleko.pl. Należy ją wypełnić i przesłać drogą elektroniczną na adres: promocja@izbamleka.pl lub wysłać pocztą na adres: Polska Izba Mleka, ul. Mickiewicza 7 lok. 23, 15-213 Białystok. Mleczna kampania obejmuje swoim zasięgiem szkoły z całej Polski, a udział w programie jest całkowicie bezpłatny. W ramach programu zapewniane są materiały edukacyjne, ciekawe konkursy z nagrodami oraz możliwość przeprowadzenia wyjątkowych zajęć w oparciu o kocie materiały.

Kampania „Mamy kota na punkcie mleka” sfinansowana z Funduszu Promocji Mleka