WALENTYNKI – święto zakochanych

14 lutego to wyjątkowa data dla wszystkich zakochanych Ten wyjątkowy dzień zyskał popularność dopiero w latach 90 XX wieku. To właśnie w tym okresie miłość odmieniamy przez wszystkie przypadki. Któż z nas choć raz w życiu nie wręczał albo nie otrzymał kartki  z serduszkami zawierającej wyznanie miłości. Walentynkowe życzenia składają także kot Mleczysław i Mleczna Kita. Nasi bohaterowie przygotowują wspólnie pyszny, mleczny deser w postaci panna cotta.

W kuchni czekają już przygotowane zakupy: mleko 3,2% (250ml), śmietanka kremówka 30% (250ml),  maliny mrożone (1/2 szklanki), cukier (8 łyżek), ekstrakt z wanilii (2 łyżeczki), żelatyna (3 łyżeczki).

Na wykonanie tego smakołyku nie trzeba wiele czasu. Wystarczy jak mrożone maliny położymy w dolnej części lodówki do rozmrożenia. W tym czasie żelatynę przesypujemy do 1 szklanki i zalewamy 2 łyżkami zimnej wody, po czym odstawiamy do napęcznienia. W garnuszku umieszczamy mleko, śmietanę, cukier oraz ekstrakt z wanilii. Całość podgrzewamy cały czas mieszając do momentu aż cukier się rozpuści. Kiedy  krem się zagotuje zdejmujemy garnuszek z ognia, dodajemy żelatynę  i mieszamy do całkowitego rozpuszczenia. Następnie dodajemy zmiksowane maliny i mieszamy. Przelewamy masę do foremek i czekamy aż ostygnie.

Podajemy z miłością i życzeniami zdrowia, które mogą się spełnić, ponieważ dzięki zawartości mleka dostarczymy organizmowi witaminę A, odgrywającą istotną rolę w procesie widzenia, witaminę E, która poprawia stan naszej skóry oraz szereg witamin z grupy B. Dodatkowo zawarte w mleku wapń buduje mocne kości i twarde zęby.

Kot Mleczysław i Mleczna Kita z okazji Walentynek życzą wszystkim duuuuużo miłości, pogody ducha i radości z życia oraz zapraszają do udziału w bezpłatnym programie „Mamy kota na punkcie mleka”, sfinansowanego z Funduszu Promocji Mleka, gdzie czeka mnóstwo mlecznych niespodzianek!

 

WALENTYNKI