Konkurs „Scenariusz mlecznych zajęć” rozstrzygnięty

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu „Scenariusz mlecznych zajęć” za trud i wielkie zaangażowanie włożone w udział w konkursie. Zwycięzcom gorąco gratulujemy.

Uczestnictwo w konkursie polegało na stworzeniu przez Nauczyciela autorskiego scenariusza lekcji, w której główną rolę odgrywało mleko lub produkty mleczne. Podczas zajęć uczniowie zdobyli wiedzę o pozytywnym wpływie nabiału na organizm ludzki. Cała klasa powinna aktywnie uczestniczyć w lekcji. Scenariusz powinien zostać przedstawiony w formacie pdf lub Word. Ponadto mógł zawierać elementy wiedzy z zakresu dietetyki, biologii, kulinariów itp. Gotowy scenariusz lekcji należało przesłać na adres promocja@izbamleka.pl w tytule wpisując „Scenariusz mlecznych zajęć” celem kwalifikacji do konkursu.

Komisja Konkursowa oceniła oryginalność zaproponowanego scenariusza, jego kreatywność i poczucie humoru, pomysłowość i atrakcyjność. Dodatkowym atutem było nawiązanie do mleka i produktów mleczarskich. Komisja konkursowa stanęła przed nie lada wyzwaniem, aby wyłonić zwycięzcę, ponieważ każda nadesłana propozycja była ciekawa, wyjątkowa i bardzo kreatywna. Po długich i burzliwych obradach udało się w końcu wybrać laureatów.

Oto zwycięzcy konkursu:

I MIEJSCE – Pani Roksana S. ze Szkoły Podstawowej im. Alfreda Szklarskiego w Koziegłowach

II MIEJSCE – Pani Monika I. ze Szkoły Podstawowej Nr 109 im. Kornela Makuszyńskiego w Krakowie

III MIEJSCE – Pani Jolanta T. ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brąszewicach

 

Projekt „Mamy kota na punkcie mleka” jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka i realizowany jest przez Polską Izbę Mleka oraz Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka.