Kot Mleczysław odwiedził zwycięską szkołę

W dniu 25.10.2019 r. Kot Mleczysław, główny bohater kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”, sfinansowanej z Funduszu Promocji Mleka odwiedził klasę 2A ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Mieszka I w Gnieźnie, która zajęła I miejsce w konkursie „Dla niej i dla niego coś mlecznego”.

Podczas spotkania na uczniów czekało moc mlecznych przygód, jak również drobne upominki. Nie zabrakło gier i zabaw z Kotem Mleczysławem, który cieszył się ogromną popularnością wśród najmłodszych

W trakcie spotkania dzieci poprzez zabawę poszerzyły swoją wiedzę na temat składników odżywczych mleka i produktów mleczarskich, które stanowią ważny element w diecie zarówno dziecka, jak i osoby dorosłej. Podkreślono, iż mleko zawiera niemal wszystkie składniki odżywcze potrzebne człowiekowi do życia. Cenne składniki jakie się w nim kryją to m.in. sód, potas, żelazo, magnez, cynk, jod oraz bogactwo witamin: A, D, E, K, PP i witaminy z grupy B. Poruszono również kwestie związane z rolą  wapnia,  zapewniającego mocne kości i  zdrowe zęby oraz właściwości witaminy A, odpowiedzialnej za prawidłowy wzrok.

 

Kampania „Mamy kota na punkcie mleka” sfinansowana z Funduszu Promocji Mleka