DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października to wyjątkowa data, w kalendarzu każdego ucznia. Co roku tego dnia obchodzimy w Polsce Dzień Edukacji Narodowej, poświęcony Nauczycielom. Data ta upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która utworzona została z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Nauczyciele odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego ucznia, ponieważ są przewodnikami w świecie Mickiewicza, Pitagorasa czy Einsteina i zachęcają do zgłębiania wiedzy na własną rękę. To oni po rodzicach pomagają wybrać drogę, którą będzie kroczył młody człowiek w przyszłości.

To właśnie w wyniku ich pracy dzieci otrzymują wiedzę o zdrowych nawykach żywieniowych i bezcennej roli mleka i produktów mlecznych w zachowaniu zdrowia i kondycji psychicznej oraz fizycznej. Wykorzystując technikę nauki przez zabawę, na którym opiera się program, zabierają dzieci w krainę witamin, minerałów i innych cennych składników ukrytych w mleku i jego przetworach. Ponadto uczestnicy programu otrzymują materiały edukacyjne, gadżety oraz mają możliwość spotkania Kota Mleczysława i Mlecznej Kity, bohaterów serii filmów „Opowieści kota Mleczysława”.

Co więcej nauczyciele wkładają dużo trudu i zaangażowania w projekty poza programowe, o czym świadczy m.in. liczny ich udział w konkursach organizowanych w bezpłatnym programie „Mamy kota na punkcie mleka” finansowanym z Funduszu Promocji Mleka i organizowanym przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom i doceniamy pracę jaką wykonują w trosce o dzieci.

Nauczycielu! Jeżeli nie jesteś jeszcze w programie, nie czekaj dołącz już dziś! Wystarczy wypełnić deklarację przystąpienia do programu, którą można znaleźć na stronie www.kochammleko.pl

Następnie należy przesłać ją drogą elektroniczną na adres: promocja@izbamleka.pl lub wysłać Pocztą Polską na adres: Polska Izba Mleka, ul. Mickiewicza 7 lok. 23, 15-213 Białystok. Jeżeli jesteś już w programie „Mamy kota na punkcie mleka” zaktualizuj liczbę uczniów.