Mleczne, zdrowe smakołyki

Mleczysław to smakosz mleka i produktów mlecznych. Jak myślisz jakie produkty znajdują się w jego codziennej diecie?

Z pewnością jest to mleko. Wypijając 3-4 szklanki mleka dostarczamy organizmowi niezbędą dawkę minerałów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Mleko jest bogate w witaminy zarówno rozpuszczalne w wodzie kompleks witamin B, jak i te rozpuszczalne w tłuszczach A, D, E, K. Dodatkowo jest bardzo dobrym źródłem wapnia, magnezu, potasu i cynku. Ponadto mleko oprócz tego że doskonale smakuje to również nawadnia organizm. Mleko możemy zabrać ze sobą na wycieczkę rowerową lub przygotować z niego pożywny shake z dodatkiem owoców. Mleczny koktajl z owocami spełnia również rolę doskonałej przekąski. Połączenie owoców lub warzyw z mlekiem dostarcza łatwostrawnego białka – składnika budulcowego organizmu oraz probiotyków wspomagających układ odpornościowy.

W diecie Mleczysława z pewnością nie może zabraknąć również sera. Już jeden jego plasterek dostarcza aż 160-200 mg wapnia, który buduje mocne kości i zęby, co jest bardzo ważne podczas wzrostu i rozwoju dziecka.

Jeżeli chcesz aby Kot Mleczysław odwiedził Twoją szkołę, nie czekaj, bierz aktywny udział w akcjach organizowanych w ramach kampanii „Mamy kota na punkcie mleka” i wygraj odwiedziny mlecznego bohatera.

Nie jesteś jeszcze w programie? Nie zwlekaj, wypełnij deklarację, która znajduje się na stronie: www.kochammleko.pl i prześlij na adres promocja@izbamleka.pl, a następnie czynnie bierz udział w akcjach programu i wygrywaj.

Do zobaczenia w Twojej szkole!

Kampania „Mamy kota na punkcie mleka” sfinansowana jest z Funduszu Promocji Mleka.