MLECZNY SPOSÓB NA UPAŁY

Gdy upał nam doskwiera i słońce nie daje żyć, szukamy sposobów na szybkie ugaszenie pragnienia.  Zanim sięgniemy po słodkie napoje lub wodę gazowaną, która sprawia wrażenie, że nawodniliśmy organizm, wybierajmy zawsze w pierwszej kolejności wodę niegazowaną. Wtedy będziemy mieli pewność że organizm zostanie nie zostanie narażony na bardzo poważne skutki przegrzania.

Co warto jeszcze pić latem? Doskonałym napojem na ciepłe wakacyjne dni jest mleko. Mleko jest bogate w witaminy zarówno rozpuszczalne w wodzie kompleks witamin B , jak i te rozpuszczalne w tłuszczach A, D, E, K. Dodatkowo jest bardzo dobrym źródłem wapnia, magnezu i potasu i sodu. Ponadto mleko oprócz tego że doskonale nawadnia to również regeneruje organizm. Mleko możemy zabrać ze sobą na wycieczkę rowerową lub przygotować z niego pożywny shake z dodatkiem sezonowych owoców. Koniecznie sprawdźcie naszą propozycję.

Składniki: pół szklanki mleka, mały kubeczek jogurtu naturalnego, łyżeczka miodu, garść truskawek (jeżeli wolisz inne owoce, możesz zamienić).

Sposób przygotowania: Wszystkie składniki wrzucamy do blendera, miksujemy i gotowe. Smacznego!

Kampania „Mamy kota na punkcie mleka” jest realizowana dzięki Polskiej Izbie Mleka oraz Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Sfinansowana jest z Funduszu Promocji Mleka.