Prima aprilis uważaj bo się pomylisz

1 kwietnia obchodzimy Prima Aprilis, dzień w którym nie jednej osobie można zrobić psikusa. Macie już pomysł jak nabrać kolegę czy koleżankę? Może jakiś mleczny wybryk, bądź niespodzianka na podwórku, co Wy na to? Zwłaszcza, że wiosna coraz śmielej zaprasza nas do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Jedni preferują rolki, inni jazdę na rowerze, a Ty jaką aktywność wybierasz?

Gdy już zdecydujesz jak zadbać o swoją kondycję warto pamiętać o prawidłowym żywieniu i nawodnieniu. W pierwsze wiosenne dni, bardzo łatwo jest nabawić się przeziębienia. Dlatego codziennie należy pić fermentowane produkty mleczne, które wyposażone są w bakterie probiotyczne wzmacniające naszą odporność. Co więcej dostarczymy organizmowi niezbędnych witamin A, D, E, K  oraz białka, będącego podstawowym budulcem organizmu.

Już na wiosnę powinniśmy zadbać o właściwe nawodnienie organizmu. Oprócz wody niegazowanej, warto pić mleko, które jest doskonałym źródłem elektrolitów takich jak: magnez, potas, wapń, sód. To co wybierzesz, by nawodnić swój organizm?

Kampania ”Mamy kota na punkcie mleka” podejmuje wyzwanie i promuje wśród najmłodszych zdrowe nawyki żywieniowe. W kreatywny, a zarazem interesujący sposób przekazuje wiedzę na temat mleka i produktów mlecznych, które niezbędne są w zachowaniu zdrowia dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów. Rekrutacja do programu trwa cały 2019 rok. Nie czekaj! Już dziś dołącz do programu i promuj z nami zdrowe nawyki żywieniowe. By uczestniczyć w bezpłatnym programie wystarczy pobrać deklarację, ze stronie www.kochammleko.pl, wypełnić i przysłać na adres: promocja@izbamleka.pl lub Pocztą Polską na adres: Polska Izba Mleka ul. Mickiewicza7/23 15-213 Białystok.

 

Nie czekaj! Zgłoś się już dziś!