Dzień kota

Luty to miesiąc, który kojarzony jest przede wszystkim ze świętem zakochanych. Nie da się wprost nie zauważyć wszechobecnych serduszek czy zignorować romantycznych piosenek płynących z radia. Zajęci świętowaniem Walentynek, często zapominamy o innym wyjątkowym dniu w tym miesiącu. O czym mowa? Oczywiście o Dniu Kota, który przypada 17 lutego!
Kot Mleczysław i Mleczna Kita nigdy nie zapominają o tym święcie. Poza tym, każdy powód jest dobry, aby uczcić coś szklanką pysznego mleczka! Dla tych, którzy nie mają pomysłu, jak świętować ten wyjątkowy dzień, nasi mleczny bohaterowie maja kilka propozycji:
• Chcesz sprawić przyjemność swojemu ulubieńcowi? Nie zapomnij, że koty uwielbiają być głaskane, przytulane i drapane za uszkami!
• Znajdź chwilę, żeby się pobawić ze swoim kotkiem!
• Przygotuj dla niego coś pysznego!
Jeśli natomiast nie posiadasz swoje kotka, zawsze możesz spędzić ten dzień w towarzystwie Kota Mleczysława i Mlecznej Kity. W jaki sposób? Jest wiele sposobów na mleczne spędzanie wolnego czasu. Jednym z najsmaczniejszych jest niewątpliwie przyrządzanie pyszności z mleka i produktów mlecznych.
Dlaczego warto zabrać się za mleczne gotowanie? Wypróbowywanie nowych mlecznych przepisów to wspaniały sposób na wprowadzenie do diety mleka i przetworów mlecznych tak, aby nigdy się nie znudziły, zwłaszcza że ich obecność jest niezastąpiona. Nic innego nie dostarczy organizmowi takiej ilości białka jak mleko, ser czy inne produktu mleczne. Zapobiegają one licznym chorobom i mają pozytywny wpływ na odporność naszego organizmu. Dobroczynne działanie mleka jest znane nie od dzisiaj. Dowód? Kot Mleczysław, największy koneser mleka, cieszy się świetnym zdrowiem, a wszelkie choroby uciekają przed nim gdzie pieprz rośnie!
Mleczni bohaterowie zapraszają do wypicia szklanki mleka, nie tylko za ich, ale przede wszystkim za swoje zdrowie.
Projekt „Mamy kota na punkcie mleka” prowadzony przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka, sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.