Ferie Mleczysława i Mlecznej Kity

Chociaż ostatnio kot Mleczysław i Mleczna Kita zapadli trochę w sen zimowy i nie byli zbyt aktywni, teraz powracają ze zdwojoną siłą i energią, które czerpią oczywiście z mleka i przetworów mlecznych! Co takiego zdarzyło się, że Mleczna Ekipa właśnie teraz postanowiła się uaktywnić? Oczywiście ferie zimowe, uwielbiane przez wszystkich, nie tylko przez dzieci. Również nasi mleczni bohaterowie mieli okazję skorzystać z zimowego odpoczynku. Spędzili wiele czasu na szusowaniu na nartach po białym jak mleko śniegu, ślizganiu się po lodzie czy odpoczynku ze szklanką ciepłego mleka w łapkach.
Tym, którzy jeszcze są w trakcie ferii, kot Mleczysław i Mleczna Kita życzą przyjemnego odpoczynku, zimowego szaleństwa i samych mlecznych chwil. Wiemy jednak, że nie wszyscy maja jeszcze tyle szczęścia, aby móc cieszyć się wolnymi dniami. Dla tych, którzy wrócili już do szkoły, ale również dla tych, którzy jeszcze rozkoszują się słodkim lenistwem, przygotowaliśmy coś pysznego, co jeszcze osłodzi feryjny odpoczynek, ale też będzie słodką nagrodą po godzinach spędzonych przy wytężonej pracy nad książkami. Dodatkowo nasza propozycja – dzięki mleku oczywiście – jest bogata w wapń, fosfor, a także witaminy A,D,E i K oraz białko.
Puszysty mleczny deser Mleczysława
Przygotuj:

2 szklanki wody;
2 szklanki mleka – 3,2%
3 łyżki płatków owsianych górskich;
2 łyżki płatków orkiszowych;
4 łyżki ryżu;
1 banan;
garść rodzynek;
łyżka cukru
szczypta soli

Do dużego garnka wlewamy wodę i mleko, a następnie dodajemy szczyptę soli i cukier. Do tego dodajemy płatki owsiane, orkiszowe oraz ryż według przepisu. Przykrywamy i gotujemy około 25 minut, nie zapominając, by od czasu do czasu zamieszać. Banana kroimy w plasterki i razem z rodzynkami dorzucamy do mlecznej masy.
UWAGA! Jeśli nie przepadasz za bananami czy rodzynkami, możesz dodać inne ulubione dodatki!
Deser należy przygotowywać wspólnie z osobą dorosłą!
Smacznego!
Program „Mamy kota na punkcie mleka” jest sfinansowany ze środków Funduszu Promocji Mleka.