Mleczne Mikołajki

Wielu z nas z niecierpliwością oczekuje na 6 grudnia, który stanowi oficjalną datę rozpoczęcia świątecznego szaleństwa. Imieniny Mikołaja to niezwykły dzień obfitujący w moc prezentów dla dużych i małych.

Kot Mleczysław, główny bohater kampanii „Mamy kota na punkcie mleka” przez cały 2018 rok był bardzo grzeczny i nie mógł się doczekać tego dnia. Specjalnie dla Mikołaja przygotował niespodziankę. Na pięknie przystrojonym stoliku zostawił szklankę mleka, która pomoże zregenerować mu siły, dostarczyć energii  i nawodnić, na dalsze obdarowywanie najmłodszych prezentami.

A Wy byliście grzeczni w tym roku?  Zwłaszcza pod względem dietetycznym? Pamiętajcie, mleko stanowi niezbędny składnik codziennej diety zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych, gdyż stymuluje ono prawidłowy wzrost i rozwój organizmu. Mleko bogate jest także w białko, wapń, fosfor, potas, magnez, cynk, miedź, witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (A, D, E, K) oraz witaminy z grupy B. Dodatkowo nabiał jest doskonałym źródłem niezbędnych kwasów tłuszczowych i probiotyków dobrych bakterii, które wzmacniają odporność.

Wychodząc naprzeciw zagrożeniom zdrowotnym obejmujących m.in. nadwagę i otyłość u dzieci projekt „Mamy kota na punkcie mleka” daje konkretne narzędzia nauczycielom, którzy razem z nami promują zdrowy styl życia. Do końca 2018 roku trwa rekrutacja do programu, wystarczy wypełnić deklarację, którą można znaleźć na stronie www.kochammleko.pl Następnie należy przesłać ją drogą elektroniczną na adres: promocja@izbamleka.pl lub wysłać pocztą na adres: Polska Izba Mleka, ul. Mickiewicza 7 lok. 23, 15-213 Białystok.