Zapraszamy na konferencję programu „Mamy kota na punkcie mleka”

Wiek szkolny dziecka to nie lada wyzwanie dla rodziców, zwłaszcza pod względem zdrowego żywienia. To właśnie w tym okresie kształtowane są nawyki żywieniowe i upodobania kulinarne dziecka, które będą rzutować na jego przyszły styl życia. Dlatego też niezwykle istotne jest przyzwyczajanie najmłodszych do spożywania różnego rodzaju pożywienia. Działania podejmowane w ramach projektu „Mamy kota na punkcie mleka” podkreślają znaczenie wartości odżywczej mleka i produktów mlecznych w diecie dziecka. Rezygnacja z nabiału w jadłospisie ucznia pociąga szereg określonych konsekwencji zdrowotnych. Bardzo poważnie zostaje zachwiany jego rozwój fizyczny i intelektualny, wskutek deficytu witamin i składników mineralnych, których najlepszym źródłem są produkty mleczne. Niedobór wapnia oraz witaminy D w młodym organizmie może prowadzić do wystąpienia krzywicy, a w dorosłym życiu do osteoporozy. Ponadto brak produktów mlecznych w diecie dziecka, bogatych w witaminy z grupy B oraz magnez skutkuje pogorszeniem się przyswajania wiedzy i osiągania pozytywnych wyników w nauce.

12 grudnia 2018 r. o godzinie 12:00 w Pijalni Czekolady E. Wedel, Rynek Kościuszki 17 w Białymstoku, odbędzie się konferencja prasowa programu „Mamy kota na punkcie mleka”. Prelegentami konferencji będą dr n.med. Irena Białokoz-Kalinowska, która poruszyła kwestie „Co powinniśmy wiedzieć o mleku”. Oprócz omówienia magicznych właściwości mleka, koordynator merytoryczny programu Anna Łapińska przedstawi cele kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”, tj. edukacja, promocja spożycia i wykreowanie mody na picie mleka. Ponadto zaprezentowane zostaną w skrócie działania programu oraz dotychczasowe osiągnięcia. Przedstawione zostały również korzyści z dołączenia do kampanii i czynnego w niej uczestnictwa.

W programie zarejestrowanych jest już ponad 300 szkół, w tym 23 000 dzieci z całej Polski. Każda z placówek otrzymała pakiety edukacyjne, dzięki którym mogły przeprowadzić zajęcia informacyjne na temat zdrowych nawyków żywieniowych. Jak wiemy, dzieci uczą się najlepiej poprzez zabawę.

Udział w konferencji jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o zgłaszanie uczestnictwa na adres: kampania@izbamleka.pl bądź telefonicznie pod nr 85 674 73 29 do dnia 07 grudnia 2018 r.

Kampania jest sfinansowana z Funduszu Promocji Mleka i realizowana przez Polską Izbę Mleka przy współpracy Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.