Mleczny Dzień Dziecka

1 czerwca obchodzimy bardzo ważne święto – Dzień Dziecka. W Polsce Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest  już od 1950 roku.

Z okazji Dnia Dziecka w szkołach często obchodzony jest dzień sportu. A co ważne jest podczas wysiłku fizycznego? Nawadnianie organizmu. W tej roli doskonale sprawdzi się mleko, które jest doskonałym źródłem witamin A, D, E, K i minerałów, zwłaszcza cennego wapnia, który zapewnia zdrowe i mocne kości. Ponadto mleko dostarcza  dzieciom węglowodanów  będących źródłem energii. Dzięki czemu chęci do dalszej zabawy na pewno nie zabraknie.

Kochane Dzieci! Program „Mamy kota punkcie mleka” stworzony jest z myślą o Was. Pragniemy w ciekawy, a zarazem kreatywny sposób przyswoić Wam nawyki prawidłowego odżywiania. W ramach kampanii organizowanych jest szereg konkursów, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody, zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli. Szczególnym wydarzeniem są spotkania z mlecznym bohaterem – Kotem Mleczysławem – jak również wiele innych atrakcji.

Z okazji tak wyjątkowego dla Was dnia pragniemy złożyć Wam serdeczne życzenia, zdrowia, szczęścia, spełnienia najskrytszych marzeń oraz wielu sukcesów. Pamiętajcie, świat stoi przed Wami otworem, chcieć to znaczy móc. Nie poddawajcie się, a w chwilach słabości sięgnijcie po szklankę mleka, która pozwoli Wam zregenerować siły i doda energii.

Wszystkiego Najlepszego Kochani!

 

Uwaga! Rekrutacja wciąż trwa rekrutacja szkół podstawowych do projektu „Mamy kota na punkcie mleka”. Nauczycielu nie zwlekaj. Dołącz do programu już dziś! Wystarczy wejść na stronę programu, pobrać i wypełnić deklarację przystąpienia. Zapewniamy szeroki wybór materiałów edukacyjnych oraz gadżetów, konkursy, spotkania z mlecznymi bohaterami, oraz wiele innych atrakcji.

Program „Mamy kota na punkcie mleka” realizowany jest przez Polską Izbę Mleka oraz Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Projekt jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *