Krajowy Ośrodek Wsparcia objął honorowym patronatem kampanię „Mamy kota na punkcie mleka”

Miło nam poinformować, iż Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa objął honorowym patronatem projekt „Mamy kota punkcie mleka”, który jest realizowany przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Przypominamy, iż mleczna kampania jest również objęta honorowym patronatem przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Kolejna edycja programu „Mamy kota na puncie” sfinansowanego z Funduszu Promocji Mleka cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i grona nauczycielskiego. Dzięki połączeniu zabawy i nauki dzieci klas I-III szkół podstawowych otrzymują istotne informacje o roli mleka i produktów mlecznych w diecie człowieka. Dzięki temu wzmocniona zostaje dziecięca świadomość potrzeby zdrowego stylu życia, w tym kreowania zdrowych nawyków żywieniowych. Prawidłowy rozwój fizyczny i intelektualny naszych maluchów zależy od właściwie skomponowanego planu żywieniowego, który będzie kompletny, tylko wtedy gdy  uwzględnimy w nim mleko i produkty mleczne. Obecne w nabiale łatwo przyswajalne białko, witaminy A, D, E, K i z grupy B oraz szereg składników mineralnych wśród nich niezastąpiony wapń, potas i magnez warunkują zachowanie zdrowia w każdym wieku. Dlatego też jednym z celów kampanii jest edukowanie społeczeństwa w zakresie korzyści wynikających ze spożycia produktów mlecznych oraz aktywizacja konsumentów do świadomego wyboru mleka i jego przetworów.

Przypominamy, że rekrutacja  szkół  podstawowych do bezpłatnego programu „Mamy kota na punkcie mleka” trwa. Pod adresem http://kochammleko.pl/index.php/okampanii/ należy pobrać deklarację. Szkoły zainteresowane przystąpieniem do akcji proszone są o jej wypełnienie i przesłanie skanem adres promocja@izbamleka.pl lub pocztą:

Polska Izba Mleka

ul. Mickiewicza 7 lok. 23

15-213 Białystok